הנרות הללו-מה הצבע מביע

 
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> מפגשים הכרויות פרק ב'
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Pnina Pearl-5641
לחץ לפתיחת הכרטיס של Pnina Pearl-5641 בחלון חדש!
הצטרף בתאריך: 24/10/2006 ב- 13:50:43
הודעות: 219

הודעהנשלח: ד' 12 13, 2006 10:38 pm    כותרת הודעה: הנרות הללו-מה הצבע מביע תגובה עם ציטוט

נרות באופן כללי ובמיוחד נרות חג החנוכה, יכולים לשמש לנו ככלי מופלא, איתו נוכל לכוון את מצב הרוח שלנו.

כשאנו מדליקים נר, אנו מכניסים לביתנו אור. לא רק אור פיזי, אלא גם אור רוחני. הדלקת נר בכל מקום היא תמיד סוג של טקס. מיד עם הדלקת הנר משתנה האווירה ואיתה מצב הרוח שלנו.

פעולת הדלקת הנר, היא התכוונות שאנו עושים לקראת ביצוע דבר מסוים. בדרך כלל לפני הדלקת הנר אנו מרגישים צורך לעשות קצת סדר. בדרך כלל נסדר את האזור בו נדליק את הנר ואפילו את כל הבית. יש כאלה שבנוסף שמרגישים צורך להתקלח ולהסתדר בעצמם – רק אז הם ירגישו מוכנים להדליק את הנר ולהביא אור חדש לחיים.

הדלקת הנר היא למעשה שינוי תדר. אנו יוצרים אווירה ברוח "נבואה שמגשימה את עצמה", ועכשיו אנו מכווננים יותר ומצפים לשינוי אליו אנו רוצים להגיע.

הנר עוזר לנו להביא את עצמנו למצבים השונים מהשגרה, ואם נפעל נכון נוכל להיעזר בו גם כדי לחזק מצבים אלה. את סוג האווירה בחדר ניתן לכוון דרך בחירת צבע הנר המתאים והריח שהוא עשוי להפיץ. כל צבע משפיע על מרכזי האנרגיה שבגופנו. צבעים משפיעים עמוקות על מצב רוחנו ועל האווירה בה אנו נמצאים. נר הדולק בצבע מסוים ייצור אוירה מסוימת. כל שעלינו לעשות הוא לבחור את צבע הנר ולהתאים אותו לאווירה הנכונה:

אדום

הצבע האדום מייצג את יסוד האש. את הכוח הראשוני היוצר יש מאין בחיינו. הוא מייצג את הרצונות והתשוקות שלנו. הוא עוסק בהתחלות וראשוניות ובעיקר בכוח הרצון ויכולת הביצוע.

הצבע האדום יכול לסמל גם נחישות, אומץ וחיבור לממד הפיזי. מצד שני צריך לזכור כי האדום הוא האש והוא עלול לייצג כעס, אימפולסיביות, אי דחיית סיפוקים ואגוצנטריות. האדום מאד מיני ומלא תשוקה ויכול להיות בו משהו קצת ילדותי ולא בוגר.

הדלקת נר אדום תעזור לנו לחזק את כוח הרצון ויכולת הביצוע. טוב למצבים בהם רוצים להתרכז או להתחיל פרויקטים חדשים.

כתום

הכתום הוא אדום שהתבגר. האדום ראה רק את עצמו, ואילו הכתום מבין שלבד זה לא מספיק ולכן הוא מחפש מערכת יחסים. הכתום מסמל זוגיות, חיוניות ויצירתיות.
הוא מבין שהוא לא לבד ולכן מפתח חשיבה זהירה, טאקט ושליטה עצמית. גם התשוקה החייתית של האדום מתעדנת והופכת להיות אהבה, יצירה ויצירתיות. הכתום מבטא גם נטייה לאמנות ויכול גם לייצג השראה.

אם אתם רוצים ליצור אווירה רומנטית, זהו הנר הנכון. הנר הכתום עוזר לעורר את החיוניות והיצירתיות הקיימים בנו, מחזק את הקשר הזוגי ויכול לעזור במצבים בהם אנו מחכים להשראה או במצבים בהם אנו חסומים וקשה לנו ליצור.

צהוב

הצהוב הוא צבעה של השמש, מקור החיים שלנו. זהו צבע המסמל שפע, הצלחה ובריאות של הגוף והנפש.

בסולם ההתפתחות, הצהוב הוא שוב התפתחות של הצבע האדום, שהפך לכתום ועכשיו הוא יוצא החוצה לעולם האמיתי ומתמודד עם המציאות כפי שהיא. לכן זהו צבע המסמל אומץ והתגברות על פחדים. זהו צבע העוסק בניקיון פנימי, אינטואיציה וחוכמה פנימית. המשפט 'אין חדש תחת השמש' מתאים לצבע הז,ה שכן הוא עוסק באמת ובצורך שלנו להוציא את האמת לאור.

הנר הצהוב מצוין למצבים בהם אנו צריכים להתגבר על פחדים וחששות. זהו נר היכול להשרות בנו תחושה של הגנה ולהגביר בנו את האינטואיציה והחכמה הפנימית

ירוק וורוד

צבעים אלו עוסקים באהבה. עד לנקודה הזו הם עסקו ב"אני", אבל עכשיו, כשהאני שלם, מגיעה הנקודה בה אנו זקוקים לעסוק גם באחרים. המסע להבנת האחר מתחיל ביכולת שלנו לאהוב והירוק והצהוב, קשורים ביכולת שלנו לאהוב.

הירוק מסמל צמיחה והתחדשות. במקום בו יש ירוק - יש חיים וצמיחה. ההתחדשות היא הסוד האמיתי של החיים, ובמקום בו אין התחדשות יש עצירה וחולי. לכן, הירוק גם מסמל חיבור לשפע, לבריאות ולריפוי.

את הנר הירוק טוב להדליק כשאנו צריכים להתחדש ולהמשיך הלאה. לכן הוא יהיה יעיל במקרים בהם אנו כועסים, במצבי דיכאון או קשיים מכל סוג.

הוורוד הוא צבעה של האהבה. זו איננה האהבה לאחר, כמו בזוגיות, אלא אהבת ה'אני' ואהבה אוניברסלית, ללא תנאים. ורוד מלמד אותנו ללמוד לאהוב את עצמנו ולא פעם אנו מגלים כי העדר אהבה עצמית, יכולה להוות מכשול במערכות יחסים ובזוגיות.

הנר הוורוד גם הוא מצוין ליצירת אווירה רומנטית. הוא עוזר לשחרר את האהבה לאוויר ויותר מכל עוזר לנו לאהוב את עצמנו.

כחול

עכשיו, לאחר שה'אני' שלם ולאחר שלמדנו לאהוב, אנו צריכים ללמוד לתקשר. מהי תקשורת? תקשורת היא היכולת שלנו להגיב נכון, לדבר. ולכן הצבע הכחול מסמל תקשורת והבעה, חיבור נפש לגוף. הכחול יכול לסמל גם יכולת שיפוט, ביצוע החלטות, אינטליגנציה, רוחניות ופתיחות לרעיונות

סגול

הצבע הסגול הוא שילוב בין כחול ואדום. יש בו מהרוחניות של הכחול ומהאש של האדום והוא עוסק בדברים שמעבר לחומר. עכשיו, כשהכול שלם, אפשר לחקור את ה"מעבר". זוהי צבעה של העין השלישית, מרכז אנרגטי המאפשר לנו לראות את המעבר ולמצוא את דרכנו הרוחנית.

הסגול מסמל ריפוי, ראיית הנולד, אינטואיציה ולמידה רוחנית. כמו כן הוא יכול לסמל איזון אנרגטי, הבנה וסובלנות.

הנר הסגול יעזור לנו לעורר את החלקים הגבוהים הקיימים בנו. לכן מומלץ להדליק אותו לפני שמתחילים טיפול אנרגטי, בזמן לימודה רוחני או בזמן מדיטציה (מדיטציה יכולה להיות גם טבילה באמבטיה מרגיעה או קריאת ספר. אלה הם אותם הרגעים שבהם אנו פשוט מתנתקים ובוחרים להיות קצת עם עצמנו).

לבן

הצבע הלבן מכיל את כל הצבעים ולכן הוא מסמל שלמות, טוהר, פשטות, תמימות והשראה קוסמית. הצבע הלבן יכול גם לסמל ריפוי ובריאות. הנר הלבן מצוין להשראה ולהתבוננות פנימה. כמו כן זהו הנר הטוב ביותר לטיהור ול"ניקוי" האווירה בבית.

תכלת

התכלת הנו השילוב בין כחול ולבן ולכן הוא יכול לסמל תקשורת גבוהה, ניבוי וחיזוי העתיד. זה הנר שנרצה להדליק כאשר נרצה לקבל מסרים מהיקום. מצוין לחלומות נבואיים, לקריאה בקלפים ותקשור.

חום

החום מסמל חריצות, עבודה, רצינות, יכולת ארגון וביצוע. מומלץ להדליק נר חום כשרוצים ללמוד או להיכנס לפרויקט ארוך הדורש ריכוז וכוח פיזי.

שחור

הצבע השחור הוא העדר כל הצבעים. ולכן הוא צבע מגן ואוטם. זה הזמן לנתץ מיתוס ולהסביר כי הצבע השחור אינו מסמל דברים שליליים, אלא עוזר להיפטר מהם. זהו צבע חזק מאד כמגן נגד עין הרע, לכן משתמשים בנר שחור בטקסים מאגיים. הצבע השחור סופג את האנרגיות השליליות, ומכאן כוחו.

הצבע השחור מסמל הגנה מצד אחד, אולם מייצג סגירות מצד שני. אלו הם שני הצדדים של השחור ובחיים צריך לדעת למצוא את האיזון בין הרצון שלו להגן על עצמנו ולהתגונן, לבין הסגירות וחוסר התקשורת המתלווה לכך.

פרסומתבגלל תכונותיו הסופגות, זהו נר מצוין לטיהור והגנה. כמו כן הוא יכול לעזור לנו לסיים דברים שהתקשינו לסיימם.

השימוש בנרות הוא פשוט ביותר. לאחר בחירת הצבע, יש להדליקם עם כוונה בלב. אפשר גם להדליק אותם במקום מרוחק ממוקד האירוע (הפעלה ב"שלט רחוק") ולא לשכוח להקפיד על הוראות בטיחות אש

בברכת חג שמח

פנינה

.

_________________
חלומות מתגשמים, הכל צפוי אך הרשות נתונה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    עמוד ראשי -> מפגשים הכרויות פרק ב' כל הזמנים הם GMT + 4 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Powered by phpBBHeb © 2002 phpBBHeb

הכרויות | 3D Graph | Blog tools, page rank checker